logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز15
دیروز279
هفتگی2280
ماهانه5338
جمع کل375490

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 54.226.64.30
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

7
Online

یکشنبه, 30 دی 1397 01:14

 

 banner6

مقاله ها

چتر حمایت سازمان هواشناسی کشوری بر سر مرکز اختصاصی هواشناسی آذربایجان

 با درخواست اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از سازمان هواشناسی کشوری و موافقت مرکز تهران ، ایستگاهی به عنوان " ایستگاه مرکزی باران و برف سنجی " کلان شهر تبریز تاسیس شد و برای قدردانی از زحمات 11 ساله ی مرکز اختصاصی هواشناسی آذربایجان ، مدیر این مجموعه به عنوان متصدی و مسئول این ایستگاه تعیین گردید.
 
 این ایستگاه در ناحیه شمالی آبرسان تبریز ( محدوده خیابان هفت تیر ) قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا 1445 متر می باشد و با تجهیز ادوات مربوطه از بهمن ماه اقدام به ثبت اطلاعات نموده است و از امروز ( 15 اسفند 1395 ) با ثبت در سامانه ی اتوماسیون هواشناسی کشوری ، به طور رسمی تر آغاز به کار کرد.
 
نام این ایستگاه ، " ایستگاه مرکز تبریز " انتخاب شده و هر 12 ساعت یک بار میزان بارش باران و برف را اندازه گیری کرده و ماه به ماه به مرکز کنترل آمار اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی و از این طریق به سیستم یکپارچه دریافت اطلاعات سازمان هواشناسی کشوری در تهران ارسال خواهد شد و در منحنی های میزان بارندگی و ... سازمان ، پس از سنجش صحّت اطلاعات ، استفاده خواهد شد.
 
مرکز اختصاصی هواشناسی آذربایجان ، به عنوان اولین و قدیمی ترین مجموعه هواشناسی مردم نهاد در ایران ، به نوبه ی خود ،  از این حُسن همکاری سازمان هواشناسی کشور و مدیران اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی ، کمال تشکر را دارد و امیدوار است در آینده برای ارتباط بهتر و بیشتر مردم با هواشناسی در منطقه ی آذربایجان ، توافق ها و همکاری های گسترده تری نیز صورت پذیرد.

نظرات   

#2 هواشناس آذربایجان 1395-12-17 10:56
نقل کردن آذربایجانلی:
سلاملار
"یاشاسین" خبر فوق العاده خوشحال کننده ای بود، مبارکتون باشه و براتون آرزوی توفیق روزافزون دارم.


سلام

ممنونیم
#1 آذربایجانلی 1395-12-17 00:04
سلاملار
"یاشاسین" خبر فوق العاده خوشحال کننده ای بود، مبارکتون باشه و براتون آرزوی توفیق روزافزون دارم.

برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است