logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز62
دیروز298
هفتگی1016
ماهانه3010
جمع کل365378

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 18.212.93.234
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

6
Online

چهارشنبه, 21 آذر 1397 05:14

 

 banner6

اورمیه پس از ۴۰ سال بالاخره دارای ایستگاه هواشناسی درون‌ شهری می‌شود

 
این روزها زمزمه حل مشکلات مربوط به ایستگاه درون شهری هواشناسی اورمیه و افتتاح آن در ایام پیش رو به گوش می رسد
 
به گزارش یاشاسین اورمو : اورمیه به عنوان مرکز آذربایجان غربی بیش از ۴۰ سال است تنها از ایستگاه هواشناسی واقع در ۱۰ کیلومتری شهر استفاده می کند و علی رغم ضرورت وجود یک ایستگاه درون شهری، بی بهره از آن بوده است.
 
البته ناگفته نماند از ابتدای سال ۹۴ یک ایستگاه دستی در مقابل ساختمان هواشناسی اورمیه به عنوان ایستگاه درون شهری افتتاح شد، اما با تصمیمات استاندار وقت استفاده از این ایستگاه به یک سال هم نکشیده و جمع آوری شده و باز هم مشکلات متفاوتی را به ارمغان آورد.
 
هوا و پیش بینی های درست از وضعیت آن در شهر از تاثیرات بسزایی در زندگی روزمره همگان دارد و بی شک کوچک ترین خطایی در پیش بینی آن می تواند خسارات و مشکلات متعددی را به بار بیاورد و وجود یک ایستگاه پیش بینی هواشناسی در داخل هر شهری از ملزومات آن شهر منصوب می شود که اورمیه به عنوان شهری سردسیر و کوهستانی از آن بی بهره بوده است.
 
اما این روزها خبر از افتتاح یک ایستگاه تمام اتوماتیک در داخل اورمیه به گوش می رسد.
 
صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با کمک اعتبارات ملی، هواشناسی آذربایجان غربی موفق به خرید ساختمانی در داخل شهر جهت استقرار ایستگاه هواشناسی خود شده است.
 
وی، با اشاره به مزایای این ایستگاه اظهار داشت: اکنون با کمک این ایستگاه که یک نمونه کامل ایستگاه های هواشماسی کشور و الگویی برای دیگر استان هاست علاوه بر اینکه قادر به اندازه گیری پارامتر های هواشناسی است پدیده های هواشناسی را نیز اندازه گیری می کند، همچنین مجهز به سنسورهای آلاینده تمام اتومات است.
 
مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی، با اشاره به مشکلات چندین ساله اورمیه به دلیل نبود ایستگاه درون شهری تصریح کرد: تعیین میزان بارندگی ها در سطح شهر وبروز مشکلات عمرانی بسیار در ایجاد واحد های عمرانی مختلف همچنین قادر نبودن به شناسایی خسارات ایجاد شده برای مردم در جهت احقاق حق آنان در بیمه ها از جمله مسائل مربوط به نبود این ایستگاه است.
 
وی، همچنین ایستگاه فرودگاه اورمیه را دارای اهمیت و یک ایستگاه سینوتیک اعلام کرد و افزود: ایستگاه فرودگاه اورمیه با ۹ نفر پرسنل و به مدت ۴۰ سال مشغول فعالیت به صورت شبانه روزی است و در تهیه کریدورهای هوایی در خصوص رفت و آمد هواپیماها نیز بسیار مؤثر عمل می کند.
 
ضیائیان، همچنین ایستگاه درون شهری اورمیه را یک ایستگاه کمکی اعلام کرده و گفت: ایستگاه اصلی و مرکزی اورمیه همان ایستگاه فرودگاه خواهد بود و ایستگاه درون شهری به عنوان یک بازوی کمکی عمل کرده و به صورت اتوماتیک وار گزارشات را ثبت خواهد کرد. / یاشاسین اورمو
 
پی نوشت : از مدیریت و پرسنل اداره کل هواشناسی استان آذربایجان غربی متشکریم که بر خلاف برخی ها در استان های همسایه ( ! ) هر گونه نظر ، انتقاد و پیشنهاد را با آغوش باز پذیرفته و در راستای خواسته های مردم حرکت می کنند ؛ قدر اینگونه مدیران دلسوز را باید دانست. 

برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است