logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز49
دیروز298
هفتگی1003
ماهانه2997
جمع کل365365

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 18.212.93.234
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

8
Online

چهارشنبه, 21 آذر 1397 04:10

 

 banner6

هواشناسی آذربایجان مسئولیت پذیر است / عذرخواهی بابت پیش بینی اشتباه جمعه ی قبل و توضیحاتی درباره ی مرکز و پیش بینی ها / ما را پس از 10 سال فعالیت عاشقانه تنها نگذارید / پنجشنبه اولین رگبار و رعدوبرق جانانه در آذربایجان

lenovo systems solutions alliances

 

بنده ی حقیر از سال 1385 شمسی و برای اولین بار در فروم " هوپا " اقدام به ایجاد انجمن هواشناسی نمودم ، در حالی که تنها یک بچه محصل بودم ، علاقه ی بنده به هواشناسی و پدیده های جوی ذاتی است و حاضر نیستم آن را با هیچ چیز در دنیا عوض کنم. سپس و به تدریج با یادگیری اصول نقشه خوانی و ترکیب آن ها اقدام به پیش بینی وضع هوا در وبلاگ ها و سایت های مختلف نمودم. از سال 1390 و به طور رسمی یک وبلاگ را تحت عنوان " مرکز اختصاصی هواشناسی آذربایجان " ایجاد نموده و در آن مبادرت به پیش بینی ، خبر رسانی و ... در مورد آب و هوا و آمار هواشناسی آذربایجان نمودم.


رفته رفته و با لازم دیدن تبدیل وبلاگ به سایت ، از سال 1393 اقدام به خرید دامنه ی سایت نموده و از بهمن ماه 1394 وبسایت مرکز را رسما افتتاح نمودم. هدر سایت در فروردین 1395 نهایی شد و هم اکنون نیز در حال نهایی کردن طرح لوگوی اختصاصی مرکز می باشیم. در این راه و در ادامه با آقای شهاب آشنا شده و با توجه به توانایی های بی مثالش در نقشه خوانی ، ایشان را به مجموعه اضافه نمودم.


من در این راه نه تنها از سوی هیچ ارگان دولتی و غیر دولتی حمایت نشدم ، بلکه به خاطر شکایت یک نهاد دولتی ، ماه ها به خاطر عشق و علاقه ام به هواشناسی سرگردان راهروهای دادسرا و مقر پلیس فتا شدم و به مدت حدود 60 روز وبلاگ تحت تعلیق پلیس فتا قرار گرفت و در نهایت و با اثبات حقانیت اینجانب و با اعلام رضایت از سوی شاکی ، از این مخمصه نجات پیدا کردم ، هر چند قبول دارم چندان هم در آن موضوع بی تقصیر نبودم ، اما به معنای واقعی کلمه " مظلوم " واقع شدم.


به هر حال علاوه بر این ، از سوی برخی اشخاص نیز شاهد فحاشی ، سنگ اندازی و کارشکنی گشتم و مرا تا سر حد جنون اذیت کردند. اما با هماهنگی با پرسنل زحمتکش پلیس فتا و تهدید آن ها ، تا حدی از شر مزاحمان نجات پیدا کردم.


هفته ی قبل و روز جمعه که بر وقوع رگبار و رعدوبرق در آذربایجان تاکید داشتیم ، متاسفانه آنچنان که احتمال می دادیم ، نشد و در برخی نقاط مانند سلماس و جلفا و برخی نقاط استان اردبیل تا حدی شاهد برخی ناپایداری ها بودیم. از این بابت از تمام کاربران سایت ، کانال و فیسبوک عذر می خواهیم. اما به ما هم حق بدهید که در کارمان بی نقص نباشیم ، چرا که :


1 - اقلیم آذربایجان بسیار پیچیده بوده و پیش بینی دقیق وضع هوای آن کار هر کارشناسی نیست.


2 - همانگونه که از اسم " پیش بینی " پیداست ، این پیش بینی ها فقط در حد " پیش بینی " است نه " پیش گویی " که بخواهد 100 درصد محقق شود.


3 - خصلت بارش های رگباری بهاره و تابستانه در آذربایجان ، به صورت بارش گسسته است ، نه پیوسته ؛ یعنی ممکن است مثلا در شرق ، شمال ، غرب یا جنوب کلانشهر تبریز تا حد سیل ، باران و تگرگ ببارد اما در سایر نقاط همان شهر قطره ای نیز نبارد!


4 - برخی نقشه ها در تاریخ تعیین شده از قبل ، به روز نمی شوند و باعث سردرگمی ما می شوند ، یکی از دلایل مهم پیشبینی اشتباه ما در روز جمعه ی قبل همین موضوع بود.

 

لذا از شما کاربران محترم استدعا داریم ، ما را پس از 10 سال فعالیت بی وقفه ، تنها نگذارید و حداقل با نشر مطالب ما به پر شمار شدن کاربران ما در سایت و کانال کمک کنید و زیاد از ما دلگیر نباشید. ما فقط به خاطر عشق و علاقه این مرکز را تاسیس کرده ایم و از سوی هیچ ارگان ، نهاد ، شرکت و ... حامی نداریم ؛ از کسی نیز انتظاری نداریم ، فقط به حضور شما دلگرمیم و به علاقه و شور و شوقی که آن را در شما نیز حس می کنیم تا بیش از پیش بتوانیم در کارمان دقت را بالاتر ببریم ، یادتان نرود آن کس که  وجودش با صدای رعد سرشار از شور و شوق و حس دوستی می شود ، یک عاشق است ...

 

برای روز پنجشنبه این وعده را می دهیم که با امید به خدا و عدم تغییر در نقشه ها ، اولین رگبار و رعدوبرق و احتمالا تگرگ را با هم به تماشا خواهیم نشست و خدای را از این بابت شاکر خواهیم بود ، هر چند امشب یعنی چهارشنبه شب هم احتمال رگبار و رعدوبرق هایی پراکنده به صورت محلی می رود ؛ لطفا ما را تنها نگذارید ...

مشکل نظر دادن به زودی حل می شود

همراهان همیشگی سایت هواشناسی آذربایجان ؛ بدین وسیله اعلام می گردد تا حداکثر 2 روز مشکل نظر دادن سایت رفع شده و می توانید نظرات خود را در سایت اعلام کنید. به همین دلیل فعلا و به صورت موقت نظراتتان را در وبلاگمان به آدرس tabrizweather.blogfa.com قرار دهید تا مشکل را رفع نماییم.

همچنین از دوستان خواهشمندیم عضو سایت نیز شوید تا بیشتر از امکانات سایت در آینده ای نزدیک بهره مند گردید. البته این را توجه داشته باشید که پس از عضویت در سایت ، باید از جانب مدیران سایت کاربری شما تایید و فعال شود ، پس کمی شکیبا باشید تا در عرض کمتر از 48 ساعت کاربری شما تایید گردد.

افتتاح سایت هواشناسی آذربایجان

پس از 5 سال فعالیت متداوم در وبلاگ ، بر آن شدیم تا برای بالا بردن سطح فنی سایت و پر ابهت تر کردن مجموعه مان ، اقدام به تاسیس وبسایت هواشناسی آذربایجان نمائیم.

امیدواریم همانند 5 سال گذشته ، یاری گر ما باشید تا بتوانیم بیشتر و بهتر در خدمت علاقه مندان به هواشناسی و آب و هوای آذربایجان باشیم.

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است