logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز205
دیروز279
هفتگی2470
ماهانه5528
جمع کل375680

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 54.205.211.87
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

5
Online

یکشنبه, 30 دی 1397 20:41

 

 banner6

اطلاعیه بسیار بسیار مهم / در دوران پر خیر و برکت پیش رو ، توصیه ها را جدّی بگیرید و اطلاع رسانی کنید

شال و کلاه کنید و برای دیدن زمستانی جذّاب و کلاسیک آماده شوید ؛ پیشاپیش خدا را به خاطر نعمات زیبایش شکر گزاری می کنیم 
 
به تدریج از فردا صبح و از گوشه ی شمالغربی و مرزهای غربی آذربایجان غربی سردچال بسیار قدرتمند فرود آمده بر فراز دریای سیاه با باز شدن و ارسال اولین ناوه ، شروع به فعالیت می کند.
 
پیش بینی می شود از فردا ظهر و عصر به تدریج گستردگی بارش ها و مناطق تحت تاثیر سیستم افزایش پیدا کند و البته به نظر می رسد ابتدا بارش در برخی نقاط به صورت باران آغاز گردد و رفته رفته به برف تبدیل شود.
 
 همچنین از فردا وزش باد نیز شدت می گیرد و هنگام بارندگی نیز وزش باد در جریان خواهد بود و بدین سبب بارش ها همراه با کولاک و بورانی خواهند بود.
 
 با توجه به پیش بینی های به عمل آمده ، علاوه بر کولاک و بوران برف قدرتمند ، سرما و یخبندان نیز تا اطلاع ثانوی حاکم خواهد شد و از طرفی با توجه به نوع سردچالی بودن سیستم ، احتمال دارد با قفل و بلاک معکوس و مثبت این کم فشار مورّب و بریده شده و تشکیل یک الگوی نادر اُمگایی فی ما بین اروپا و خاورمیانه ، بارش ها به صورت تناوبی در طی هفته ی آینده نیز ادامه داشته باشند ؛ ضمن این که تداوم سرما نیز طولانی مدت پیش بینی می شود.
 
 لذا موارد زیر به عنوان مهم ترین توصیه ها برای جلوگیری از خسارات احتمالی این دوران کم نظیر پیش رو ارائه می گردد :
 
1 -  به گلخانه داران ، کشاورزان ، باغداران ، دامداران ، زنبور داران و ... توصیه می شود برای مقابله با این چالش آب و هوایی ، تمهیدات لازم را بیاندیشند.
 
2 - از طرفی مردم نیز خود را برای مقابله آماده کنند و خصوصاً کسانی که ماشین یا وسیله ی نقلیه دارند ، به فکر ضدّ یخ قدرتمند برای آن باشند تا در ادامه ی سرما ، شاهد ترکیدن رادیاتور ماشینشان نباشند.
 
3 - در هنگام تردد در پیاده رو ها ، خیابان و ... مواظب لغزندگی باشید و یادتان باشد ، بودن دست ها در جیب ، هنگام لیز خوردن مساویست با ... ! پس دستکش داشته باشید و دستتان را هنگام تردد در سطح لغزنده و یخ زده در جیبتان قرار ندهید!
 
4 - توصیه می شود از سفرهای بین شهری و جاده ای غیر ضروری طی این مدت خودداری نمایید و رانندگانی هم که بر حسب شغل و یا هر دلیلی مجبور به تردد هستند ، با توجه به کولاک شدید و کاهش دید افقی در جاده های مواصلاتی ، باید تمام تجهیزات ایمنی ، چراغ مه شکن ، پتو ، زنجیر چرخ و ... را به همراه داشته باشند.
 
5 - جلوگیری از ترکیدن کنتورهای آب و یخ زدگی لوله های موجود در فضاهای باز ، یکی دیگر از دغدغه های موجود خواهد بود. توصیه می شود کنتورهای آب و لوله های انتقال آب که در فضای باز قرار دارند یا در معرض سرما هستند ، با کاه ، براده های چوب ، پشم شیشه ، گونی و ... پوشانده شوند.
 
6 - بررسی مسیر دودکش بخاری و اطمینان از مسدود نبودن برای جلوگیری از قاتل نامرئی ( منو اکسید کربن )
 
7 - خیابان های درون شهری نیز به شدت یخ زده و لغزنده خواهند شد و از رانندگان محترم انتظار می رود با حوصله ، متانت و دقت بیشتری مراعات حال یکدیگر و خودشان را بکنند.
 
8 - تا حد امکان از مصرف بی رویّه ی گاز و برق خودداری شود و صرفه جویی در مصرف این دو حامل انرژی اولویّت مردم باشد تا خدای نکرده شاهد قطع و یا افت فشار گاز در هیچ نقطه نباشیم.
 
9 - پرندگان و حیوانات در این روز و شب ها بیشتر به محبت ما نیاز دارند ، گر چه با خودمان نیز نامهربان شده ایم ، اما با آن ها هم تا حد امکان مهربان تر شویم.
 
 به نظر می رسد پس از چندین دهه وقفه در ظهور زمستان های مشهور و قدیمی آذربایجان ، امسال حداقل برای دورانی هم که شده شاهد بارش زیبا اما سنگین ( در برخی نقاط ) رحمت الهی خواهیم بود ، که با سرمای شدیدی نیز همراهی می شود ، بنا بر این امیدواریم این دوران نیز به خوبی و خوشی با حداقل خسارات ممکن سپری گردد.
 
  لطفا با منتشر کردن خبرها و مطالب ما در کانال ها ، گروه ها و هر مکان مجازی که می توانید ، به بیشتر شدن کاربران ، همراهان و علاقه مندان ما در" یازدهمین سال " فعالیتمان کمک کنید و همچنین در اطلاع رسانی بیشتر و بهتر نیز سهیم شوید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید :

برای عضویت ، کلیک کنید
 

نظرات   

#38 هواشناس آذربایجان 1395-09-25 16:09
نقل کردن زمستان 92:
واقعا فکر می کنید اتفاق خاصی در این چند روز پیش رو قراره بیافته که دهه ها سال اتفاق نیفتاده باید چیز عجیبی باشد که من 7 ساله اون رو ندیده باشم و حتی کسانی که بیشتر از 30 سال هم داشته باشن همچین چیزی رو که شما اینجوری با آب و تاب تعریف کردین ندیده باشن
من که بخیل نیستم دعا می کنم و انشا الله صد برابر اون چیزی باشه که شما پیش بینی کردین بشه
ولی من همچنان معتقدم به لحاظ رکورد سرمایی برای شهر تبریز زمستان 92 کم نظیر بود

نقل کردن زمستان 92:
واقعا فکر می کنید اتفاق خاصی در این چند روز پیش رو قراره بیافته که دهه ها سال اتفاق نیفتاده باید چیز عجیبی باشد که من 7 ساله اون رو ندیده باشم و حتی کسانی که بیشتر از 30 سال هم داشته باشن همچین چیزی رو که شما اینجوری با آب و تاب تعریف کردین ندیده باشن
من که بخیل نیستم دعا می کنم و انشا الله صد برابر اون چیزی باشه که شما پیش بینی کردین بشه
ولی من همچنان معتقدم به لحاظ رکورد سرمایی برای شهر تبریز زمستان 92 کم نظیر بود


منتظر ادامه زمستان باشید
#37 mianeh 1395-09-25 11:27
mianeh kheili barf barid!!!!! Dalil nabaridan to mianeh chie? :-|
#36 شایان عباسی 1395-09-25 10:02
قبلا هم گفته شد تبریر حفره دارد کسی گوش نکرد که نکرد
سیستمهای هفته بعد هم نابود شد
#35 هواشناس مراغه 1395-09-25 09:34
سلام
الان ساعت 9/5 صبح در مراغه است ولی هیچ خبری از بارش برف و سرد چال کشنده ندیدیم :sad:
به نقشه های هواشناسی نیز دیگر نمیتوان اعتماد کرد.
هوا فعلا" بهاری است بدون سردچال
#34 مسعود الباس 1395-09-25 07:47
افسوس واسه تو ای دل ساده
#33 مسعود الباس 1395-09-25 06:20
هیسات
#32 جبار 1395-09-25 01:07
گفتید بارش برف ولی از ساعت 22:30تا الان یعنی ساعت1بامداد داره باران خیلی شدیدی میاد علتش چیه؟ :sad: :sad: :cry:
#31 آذربایجانلی 1395-09-25 00:06
سلام،
ممنوم بخاطر اطلاع رسانیتون :roll:
اوقاتتون خوش.
#30 قلی بدر 1395-09-24 23:55
یادتون من سال 85 دقیقا در وبلاگ نظر دادم بارش دیگه بیش از 5 سانت در تبریز نمیاد مگر چند دفعه. در این ده سال یک بار بگویید کی ما بدون دغدغه شاهد بارش برف بوده باشیم
هر روز استرس استرس نقشه ها و ...
#29 قلی بدر 1395-09-24 23:54
دیوانگی نزدیک است

برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است