logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز64
دیروز298
هفتگی1018
ماهانه3012
جمع کل365380

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 18.212.93.234
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

5
Online

چهارشنبه, 21 آذر 1397 05:27

 

 banner6

اطلاعیّه مهمّ جوّی ؛ کاهش ۱۰ درجه ایِ هوا نسبت به دیروز در سراسر آذربایجان و تداوم آن تا فردا ؛ آغاز بارش های تندری از دو سه روز بعد و خطر جدّیِ اصابت صاعقه

با نفوذ کامل هوای سرد ، امروز شاهد محسوس تر شدن کاهش دما در سراسر آذربایجان بودیم ، به طوری که در حالت کلّی دمای هوا نسبت به دیروز ۱۰ درجه با کاهش روبرو شده است.
هوای سرد فردا نیز تداوم داشته و انتظار می رود از دوشنبه شاهد روند افزایش نسبی و نه چندان محسوسِ دما باشیم.
 
فردا شاهد آرامش نسبیِ جو خواهیم بود و روزِ دوشنبه در نوارِ جنوبیِ منطقه شاهد رشد ابر و وقوع رگبار و رعدوبرق هایی خواهیم بود.
 
اصلِ ماجرا از سه شنبه آغاز می شود و شاهد گسترده تر شدنِ جوشش های تندری و رگبار و رعدوبرق ها در اکثر مناطق خواهیم بود ؛ محلاً اصابت صاعقه ، ریزش تگرگ ، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها نیز مورد انتظار است.
بارندگی ها تا اطلاع ثانوی تداوم خواهند داشت و روند دمایی نیز با شیبِ ملایمی افزایش خواهد یافت ؛ به سبب همراهیِ جریانات گرم و مرطوب و مهیّا بودن شاخص های دینامیکی ، از نظر صاعقه و رعدوبرق شاهد حوادث بیشتری خواهیم بود ؛ لذا امیدواریم ایمنی های مقابله و دوری از محیط های با خطر بالا ( به خصوص در روستاها و مراتع ) در مورد اصابت صاعقه ، مورد توجّه قرار گیرد.

برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است