logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز214
دیروز279
هفتگی2479
ماهانه5537
جمع کل375689

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 54.205.211.87
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

8
Online

یکشنبه, 30 دی 1397 21:26

 

 banner6

موج گرمای اول به علاوه آغاز ناپایداری ها از فردا

 اطلاعیه ورود زودرس موج اول گرما در سال 1396 به آذربایجان
 
از فردا روند افزایش دما آغاز می شود.
 
این روند افزایش دما از پس فردا شیب تندتری به خود گرفته و تا انتهای هفته تداوم می یابد ؛ با این حال تا سه شنبه با گرمایغیر عادّی مواجه نخواهیم بود و دماها در محدوده نرمال این موقع از برهه زمانی خود قرار خواهند گرفت.
 
اما ، با توجه به الگوهای فعلی ، چهارشنبه اوج گرما بوده و به طور کلی از چهارشنبه تا جمعه ، شاهد تداوم و در اوج بودن این موج گرما در سطح منطقه خواهیم بود.
 
 طیّ روزهای چهارشنبه تا جمعه در اکثر نقاط ، دما از 30 درجه عبور کرده و به صورت میانگین ، بیشتر نقاط در بازه دمایی 32 تا 35 درجه قرار خواهند گرفت و در مناطقی طیّ سپری شدن این موج ، می توان منتظر دماهای 36 تا 38 درجه نیز بود.
 
 
از فردا به خصوص در مناطق مرتفع و مستعد در آذربایجان ، شاهد رشد ابر و وقوع رگبار و رعدوبرق هایی به خصوص در ساعات بعدازظهر تا بامداد خواهیم بود ؛ که البته اوج ناپایداری ها برای استان آذربایجان شرقی محتمل است.
 
پس فردا دوشنبه بر وسعت و شدّت بارش ها اندکی نسبت به فردا افزایش می یابد و سه شنبه نیز نسبت به پس فردا شاهد توسعه ناپایداری ها خواهیم بود و دامنه ناپایداری ها به تمام مناطق آذربایجان ( به صورت رگ به رگ و نه سراسری ) کشیده خواهد شد.
 
به دلیل مهیا بودن شرایط فصلی - محلی ، در برخی نقاط می توان منتظر ناپایداری های فرانقشه ای طیّ 72 ساعت آینده و احتمال ریزش تگرگ ، اصابت صاعقه یا تندباد تندری بود ؛ که الگوهای فعلی ، این احتمال را به خصوص برای دوشنبه و سه شنبه بیشتر قائل هستند.
 
 هر گونه تغییر و تحوّل در الگوهای جوّی را در روزهای آینده ، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نظرات   

#1 mahsun 1396-03-14 16:34
سلام.با تشکر بابت پست

برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است