logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز210
دیروز279
هفتگی2475
ماهانه5533
جمع کل375685

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 54.205.211.87
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

10
Online

یکشنبه, 30 دی 1397 21:10

 

 banner6

تداوم و تشدید هوای سرد ؛ موج جدید بارش برف از فردا

از نظر دمایی روند کاهش دما ادامه داشته و ازامروز تا چهارشنبه صبح چه از نظر دمای روزانه و چه شبانه ، شاهد حاکمیّت مطلق سرما در سطح منطقه خواهیم بود.
 
نکته ی حائز اهمیت آغاز فعّالیّت موج سوم بارشی از فردا دوشنبه در سطح منطقه می باشد ، که بارش برف را در مناطقی به همراه خواهد داشت.


اطلاعیه :

با توجه به سرمای شدید پیش رو و نفوذ سیستم بارشی سوّم از فردا " دوشنبه " ، چند توصیه ی مهم و کاربردی برای جلوگیری از حوادث احتمالی ارائه می گردد :
 
 به گلخانه داران ، کشاورزان ، باغداران ، دامداران ، زنبور داران و ... توصیه می شود برای مقابله با این چالش آب و هوایی ، تمهیدات لازم را بیاندیشند.
 
 از طرفی مردم نیز خود را برای مقابله آماده کنند و خصوصاً کسانی که ماشین یا وسیله ی نقلیه دارند ، به فکر ضدّ یخ قدرتمند برای آن باشند تا در ادامه ی سرما ، شاهد ترکیدن سیلندر ماشینشان نباشند.
 
  در هنگام تردد در پیاده رو ها ، خیابان و ... مواظب لغزندگی باشید و یادتان باشد ، بودن دست ها در جیب ، هنگام لیز خوردن مساویست با ... ! پس دستکش داشته باشید و دستتان را هنگام تردد در سطح لغزنده و یخ زده در جیبتان قرار ندهید!
 
  توصیه می شود از سفرهای بین شهری و جاده ای غیر ضروری طی این مدت خودداری نمایید و رانندگانی هم که بر حسب شغل و یا هر دلیلی مجبور به تردد هستند ، با توجه به کولاک شدید و کاهش دید افقی در جاده های مواصلاتی ، باید تمام تجهیزات ایمنی ، چراغ مه شکن ، پتو ، زنجیر چرخ و ... را به همراه داشته باشند.
 
  جلوگیری از ترکیدن کنتورهای آب و یخ زدگی لوله های موجود در فضاهای باز ، یکی دیگر از دغدغه های موجود خواهد بود. توصیه می شود کنتورهای آب و لوله های انتقال آب که در فضای باز قرار دارند یا در معرض سرما هستند ، با کاه ، براده های چوب ، پشم شیشه ، گونی و ... پوشانده شوند.
 
 بررسی مسیر دودکش بخاری و اطمینان از مسدود نبودن برای جلوگیری از قاتل نامرئی ( منو اکسید کربن )
 
  خیابان های درون شهری نیز به شدت یخ زده و لغزنده خواهند شد و از رانندگان محترم انتظار می رود با حوصله ، متانت و دقت بیشتری مراعات حال یکدیگر و خودشان را بکنند.
 
  تا حد امکان از مصرف بی رویّه ی گاز و برق خودداری شود و صرفه جویی در مصرف این دو حامل انرژی اولویّت مردم باشد تا خدای نکرده شاهد قطع و یا افت فشار گاز در هیچ نقطه نباشیم.
 
  پرندگان و حیوانات در این روز و شب ها بیشتر به محبت ما نیاز دارند ، گر چه با خودمان نیز نامهربان شده ایم ، اما با آن ها هم تا حد امکان مهربان تر شویم.

نظرات   

#8 هواشناس آذربایجان 1395-09-30 15:11
نقل کردن جبار:
الان (ساعت17:00)که دماهارونگاه میکردم سازمان هواشناسی کشوری نوشته -10هواشناسی جهانی نوشته-8وهواشناسی گوگل نوشته-7
کدومش درسته؟


کشوری
#7 احسان 1395-09-30 10:11
دليل پرپر شدن سيستمهاي بارشي در بدو ورود از مرز فقط و فقط امواج ماكرو پارازيت ماهواره اي هست و بس كه باعث افزايش جنبش بين مولكولي و افزايش دماي ابرها و كاهش رطوبت جو منطقه كه نتيجش يراكنده شدن ابرهاي بارشي مخصوصا از نوع برفي در نتيجه پرپر شدن سيستمهاي معمولي و ضعيف شدن شديد سيستمهاي قدرتمند ميشه.
#6 زمستان 92 1395-09-29 18:28
سلام اقا کارت خیلی درسته 4ساله پیشبینی هات رو دنبال می کنم خدا رو صد هزار مرتبه شکر
خشکسالی داریم الان کجا دیگه برف و سر ما هست
به خدا یه وقتی از اینجا تا تهران می رفتیم دو طرف جاده تا دو سه متر برف بود الان خشکه زنجان رو ببینید همیشه 30 درجه زیر صفر بود الان چی
خلخال و مشکین شهر کجا هستن
فقط تبریز برف وسرما هست من که خیلی خوشحالم
اقا با قوت به کارت ادامه بده خیلی طرفدار داری فدایی داری یا حق
#5 جبار 1395-09-29 17:46
الان (ساعت17:00)که دماهارونگاه میکردم سازمان هواشناسی کشوری نوشته -10هواشناسی جهانی نوشته-8وهواشناسی گوگل نوشته-7
کدومش درسته؟
#4 شمال آذربایجان غربی 1395-09-29 15:04
پیشبینی هاتون عالین
موج ها یکی پشت سر دیگری وارد منطقه میشن
برف خوبی در اکثر جاها میاد
ولی طبق معمول شمال آذربایجان بی نصیبه دیگه... :sad: :sad: :cry:
#3 محمد حیدردوست 1395-09-29 13:59
جناب همه با هم دوستن. این کاربرم چیزی نگفت. پنجشنبه اونطور که بزرگنمایی کردید تبود خب ولی در عوض دوشنبه بهتر بود شما هم دسروز محافظه کارانه در مورد دوشنبه نظر دادی گفتی منتظر باشیم ببینیم چی میشه
#2 هواشناس آذربایجان 1395-09-29 12:57
نقل کردن شایان عباسی:
عدم بزرگنمایی مساویست با بارش قابل قبول
به حرف من ایمان بیاورید


بابا چرا خرافات میگید اه

خدا مگر با حرف من و شما تصمیم میگیره!

پنجشنبه تبریز نبارید این همه هیاوهوی الکی به راه نندازید. 20 روز تمام خودمو کشتم که اقا سرما و برف شاید کلاسیک گونه و قدیم مدل در راه است آخرش فحش و ... نصیبم شد. صبح امروز 28 - شد ورزقان

الانم تبریز و منطقه برفیه کلا

شاکر خدا هستم

بشکند دستی که ندارد نمک
#1 شایان عباسی 1395-09-29 09:25
عدم بزرگنمایی مساویست با بارش قابل قبول
به حرف من ایمان بیاورید

برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است