logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز203
دیروز279
هفتگی2468
ماهانه5526
جمع کل375678

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 54.205.211.87
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

5
Online

یکشنبه, 30 دی 1397 20:33

 

 banner6

پیش بینی وضع هوای روزهای آینده و تحلیل سینوپتیکی آن

بررسی آخرین اطلاعات هواشناسی به ما نشان می دهند که با توجه به وجود شرایط عالی در سطح زمین و از طرفی وجود فاکتورهای مناسب همرفتی و با گذر متناوب امواج کوتاه دامنه ، بایستی در روزهای آینده و بویژه در ساعات ظهر تا اوایل شب ، منتظر رشد تدریجی ابرهای تندری و وقوع رگبارهای شدید و کوتاه مدت موقتی در برخی مناطق شمالی آذربایجان های شرقی و غربی باشیم.

پیش بینی می شود در چند بعدازظهر آینده در نقاط ذکر شده ، شاهد وقوع ناپایداری هایی به صورت محلی و موقتی باشیم که این شرایط تا روز دوشنبه نیز در منطقه تداوم میابد.
در مناطق مستعد نیز ریزش تگرگ دور از انتظار نمی باشد و کشاورزان محترم و .... نیز در این زمینه اقدامات لازم را بیاندیشند.همچنین پیش بینی می گردد با توجه به بادگاستی حاصل از تشکیل ابرهای تندری در نقاط مذکور به صورت لحظه ای شاهد افزایش سرعت وزش باد باشیم که در برخی نقاط می تواند منجر به برخی خساراتی گردد.

همچنین در روزهای آینده در آذربایجان ها و منطقه شمال غرب کشور ، روند افزایش تدریجی دما را شاهد خواهیم بود که این امر نیز خود می تواند شرایط همرفتی روزهای آتی را تقویت نماید.

و به عنوان یک پیش آگاهی به اطلاع شما می رسانیم که در صورت عدم تغییر الگوی نقشه های کنونی ، ان شاء الله از روز دوشنبه هفته آینده بر وسعت مناطق تحت تاثیر و بر شدت ناپایداری ها و بارش ها در آذربایجان ها افزوده خواهد شد که در این زمینه در روزهای آینده بیشتر توضیح خواهیم داد.

نظرات   

#1 هواشناس مراغه 1395-03-08 10:12
سلام
اگر دقت کرده باشید :sad:
زمستان 94 بارش برف فقط و فقط روی ترکیه بود و توده های هوا موقع ورود به ایران محو میشدند :sad:
بار بررسی نقشه های فعلی بارش باران به نظر میرسد در خصوص بارش باران نیز شرایط عین زمستان است . روی نقشه ترکیه هر روز بارش باران داریم . اما وقتی به ایران میرسد سامانه ها تضعیف میشود. و من با وجود تجربه های فراوان در زمینه پیش بینی هوا ، قادر به تحلیل و علت یابی قضیه نیستم . :cry:
امیدوارم ادمین پاسخ علمی مناسبی در این خصوص ارائه نماید. با تشکر 8)

برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است