logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز56
دیروز298
هفتگی1010
ماهانه3004
جمع کل365372

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 18.212.93.234
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

14
Online

چهارشنبه, 21 آذر 1397 04:44

 

 banner6

آغاز بارش ها از امروز عصر و شب و تداوم تا یکشنبه

سیستم بارشیِ جدید از امروز عصر و اواخر شب از سمت نوار غربی وارد منطقه می شود و طیّ روزهای چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه تا یکشنبه به صورت کم و بیش و تناوبی در مناطق مختلف آذربایجان شاهد بارش باران ، مِه و در سردسیرات و مرتفعات ، برف خواهیم بود.

کانال تلگرامی :

@AZweather

بارش باران و برف در راه آذربایجان از فردا تا اواخر هفته

ظهور ابرهای اوّلین سیستم بارشی پاییزه ی سراسری و پیوسته در آسمان آذربایجان ؛ بارش ها به تدریج آغاز می شوند و اوج ریزش های آسمانی ، برای دوشنبه شب و سه شنبه تا چهارشنبه صبح از غرب به شرق انتظار می رود.

کانال تلگرامی مجموعه :

@AZweather

هشدار جوّی مهم ( منتشر گردد )

 آذربایجان ، با نزدیک شدن یک جبهه ی گرم و دو جبهه ی سرد متوالی به منطقه ؛ خود را برای یک دگرگونیِ ناگهانی ، تندبادِ طوفانی ، بارندگی های چشمگیر ، احتمالاً ریزش تگرگ ، اصابت صاعقه ، آبگرفتگی معابر عمومی ، سیلابی شدن مسیل ها و سپس کاهش محسوس دما و بارش برف در ارتفاعات طیّ روزهای آینده از امروز و به خصوص از فردا تا اوایل هفته ی آتی آماده کند.
 
 تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی تندبادهای شدید ، ریزش تگرگ ، اصابت صاعقه و کاهش دما و احتمال بروز دماهای صفر درجه و کمتر اندیشیده شود.

اطلاعیّه مهمّ جوّی ؛ کاهش ۱۰ درجه ایِ هوا نسبت به دیروز در سراسر آذربایجان و تداوم آن تا فردا ؛ آغاز بارش های تندری از دو سه روز بعد و خطر جدّیِ اصابت صاعقه

با نفوذ کامل هوای سرد ، امروز شاهد محسوس تر شدن کاهش دما در سراسر آذربایجان بودیم ، به طوری که در حالت کلّی دمای هوا نسبت به دیروز ۱۰ درجه با کاهش روبرو شده است.
هوای سرد فردا نیز تداوم داشته و انتظار می رود از دوشنبه شاهد روند افزایش نسبی و نه چندان محسوسِ دما باشیم.
 
فردا شاهد آرامش نسبیِ جو خواهیم بود و روزِ دوشنبه در نوارِ جنوبیِ منطقه شاهد رشد ابر و وقوع رگبار و رعدوبرق هایی خواهیم بود.
 
اصلِ ماجرا از سه شنبه آغاز می شود و شاهد گسترده تر شدنِ جوشش های تندری و رگبار و رعدوبرق ها در اکثر مناطق خواهیم بود ؛ محلاً اصابت صاعقه ، ریزش تگرگ ، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها نیز مورد انتظار است.
بارندگی ها تا اطلاع ثانوی تداوم خواهند داشت و روند دمایی نیز با شیبِ ملایمی افزایش خواهد یافت ؛ به سبب همراهیِ جریانات گرم و مرطوب و مهیّا بودن شاخص های دینامیکی ، از نظر صاعقه و رعدوبرق شاهد حوادث بیشتری خواهیم بود ؛ لذا امیدواریم ایمنی های مقابله و دوری از محیط های با خطر بالا ( به خصوص در روستاها و مراتع ) در مورد اصابت صاعقه ، مورد توجّه قرار گیرد.

اطلاعیه ناپایداری تاسوعا و عاشورا

رگبار ، رعدوبرق ، کاهش محسوس دما و جوّ ناپایدار ؛ در ساعاتی از تاسوعا و عاشورای امسال ، میهمانِ استان های شمالی و شمالغربیِ کشور خواهد بود.

بارندگی بعد از مدت ها در برخی نقاط

اطلاعیه بارندگی ؛ امروز در نیمه ی شمالیِ منطقه ، برخی مناطق کمربند میانی ، مستعدات و مرتفعات رشد ابر ، رگبار ، رعدوبرق ومحلاً تگرگ یا اصابت صاعقه پیش بینی می شود ؛ احتمال گسترش بارش ها به مجاورات

پیش بینی وضع هوا ویژه ی مسافرت درون کشوری

در بیشتر مناطق کشور آسمان طی روز آینده صاف پیش‌بینی می‌شود.
 
 طی سه روز آینده برای بخشی از مناطق سواحل دریای خزر، در بعضی ساعات افزایش ابر، با احتمال بارش خفیف و پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
 
 بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در سه روز آینده آسمان غالب مناطق کشور صاف خواهد بود.
 
 در دو روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل، شاهد وزش باد شدید و در برخی نقاط طوفان گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

هفته ی آتشین در راه

هفته ی پیشِ رو ، هفته ی " سراسر آتشین " در اغلب نقاطِ آذربایجان ؛ چهارمین موجِ گرما تا اواسطِ هفته در اوج است و کاهش تدریجیِ دما از انتهای هفته آغاز می شود!
 

اطلاعیّه ؛ ناپایداری جوّی پس از مدّت ها طیّ امروز

امروز در کمربندِ میانی ، یک دوّمِ شمالی ، شرقی در استان آذربایجان شرقی ؛ نیمه ی شمالی ، نوارِ غربی و برخی نقاطِ مرکزی در استان آذربایجان غربی طیّ ساعات بظهر تا شب شاهدِ رشد ابر ، رگبار ، رعدوبرق و در برخی مناطق محلاً ریزش تگرگ ، اصابت صاعقه و متعاقباً آبگرفتگی معابر عمومی یا سیلابی شدنِ مسیل ها خواهیم بود.
 
 در استان اردبیل و برخی مناطقِ ناحیه ی قره داغ و سایرِ مناطق سردسیر ، بارش ها به صورت باران و متناوب پیش بینی می شود ؛ که گاهی با رعدوبرق و تشدید بارش نیز در مناطقی همراه خواهد بود.

موج دوّم گرما و چند روزِ جهنّمیِ دیگر در راه است

از فردا روند افزایش یکی دو درجه ایِ دمای هوا آغاز می شود.
 
از روز سه شنبه شاهدِ آغازِ فعالیّتِ دوّمین موج گرمایِ تابستان سال جاری در آذربایجان خواهیم بود.
 
 طیّ روزهای چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه ؛ موجِ گرما یک بارِ دیگر " تیز " شده و گرمای جهنّمی و کم سابقه با احتمال تشدیدِ خاموشی ها و قطعی برق را شاهد خواهیم بود.
 
 اطلاعات تکمیلی و جزئیّاتِ بیشتر ، طیّ روزهای آینده ارائه می شود.
 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است