logo

هر گاه رعدی زد و نوری در آسمان درخشید ، یادی هم از من تنها بکنید ...

ورود به سایت

 

آمار سایت

امروز213
دیروز279
هفتگی2478
ماهانه5536
جمع کل375688

اطلاعات بازدید کننده

  • آیپی: 54.205.211.87
  • مرورگر: unknown
  • نسخه: unknown
  • سیستم عامل: unknown

تعداد افراد آنلاین

8
Online

یکشنبه, 30 دی 1397 21:23

 

 banner6

پست بسیار مهم ، به دقت مطالعه شود

فردا و پس فردا ، دو روز تعیین کننده اغتشاشات بزرگ و کم سابقه ی احتمالی پیش رو / اقلیم آذربایجان ، حالت سینوسی شدید را بر نمی تابد و واکنش الّا کلنگی از خود نشان می دهد
 
فردا پنجشنبه مصادف با 24 فروردین 1396 ، آب و هوای آذربایجان با یک افزایش چشمگیر دمایی دگرگون می شود.
 
 از فردا با ورود کانتر تابستانه 572 به منطقه ، دماها به طرز محسوسی افزایش می یابند و از طرفی وزش باد جنوبی - جنوبغربی ( در مناطقی بادِ گرم ) نیز رفته رفته تشدید می شود.
 
 همچنین رشد ابر و وقوع بارندگی های رگباری با احتمال وقوع رعدوبرق نیز در برخی مناطق طی فردا عصر و شب انتظار می رود.
 
اما روز جمعه با فراهم شدن سایر پارامترهای دینامیکی ، بارندگی ها چشمگیر تر شده و انتظار داریم میزان و شدت بارش ها قابل ملاحظه باشد.
 
 از طرفی و به ویژه طیّ جمعه ، در برخی مناطق مستعد ، احتمال ریزش تگرگ و اصابت صاعقه همراه با افزایش سرعت باد و همچنین تندباد تندری در برخی مناطق ، می تواند مسبب خسارات احتمالی نظیر آبگرفتگی معابر عمومی ، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و سایر خطرات مربوطه گردد.
 
 اما نکته مهمی که از ابتدای سال بر آن اشاره کردیم و وقوع ناهنجاری بزرگی را که تن ما را به عنوان پیگیر وضعیّت جوّی بلند مدت منطقه به لرزه درآورده بود ، روی نقشه ها ظاهر شده است و در صورت تحقق نقشه ها ( که فعلاً قابل اعتماد و قطعی و تثبیت شده نیستند ) در روزهای ابتدایی اردیبهشت ماه می توان منتظر وقوع یک ناهنجاری بسیار کم سابقه و برف و سرمای بسیار بسیار دیر رس بود ، که بی شک بخش باغداری و کشاورزی در برخی مناطق می تواند متضرر گردد ،

برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است